Programlar

HABERLER

Duygu Şençamlar koordinatörlüğünde hafta içi her gün saat 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 ve 18.00 saatlerinde Ege Üniversitesi ile ilgili haberlerden oluşan haber bültenleri dinleyicilerle buluşuyor. Ege Üniversitesi haber ajansı “Ege Ajans” tarafından hazırlanan haberlerle dinleyiciler Ege Üniversitesi kampüsü ve İzmir’in dört bir yanındaki okullarından en güncel haberleri dinleme fırsatı buluyorlar.

PLÜTON’DA UYANDIM

Yapım ve sunuculuğunu Selin Çatal’ın yaptığı “Plüton’da Uyandım” programı hafta içi her sabah 08.00 – 10.00 saatleri arasında yayınlanmaktadır. Sabah yolculuklarında dinleyenleri kendine getirip güne birbirinden eğlenceli şarkılarla enerjik ve keyifli bir giriş yapmaları için hazırlanan programımızı FM 100.8 frekansında her sabah dinleyebilirsiniz.

MODERN ZAMANLAR

Günümüz Cazı ve Emprovize Müzik , Günümüzde Cazın gelişiminde yaratıcı projelerden örnekler ve bu projelerin Mimarlarını tanıtan, Modern Cazın geniş kitleler, özellikle genç kuşaklar tarafından tanınması ve sevilmesini günün sonunda dinlendirici bir program akışıyla sağlamak amacını güden bir saatlik müzik yolculuğu Ali Güngör’ ün Sunumuyla dinleyici ile buluşuyor.

KELİMELERDE SAKLI TARİH

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim Üyesi Prof. Dr. Hatice Şirin tarafından hazırlanan ve her perşembe saat 10.00’da yayınlanan “Kelimelerde Saklı Tarih” programı kelimenin, geçmişten günümüze Türkçe ’ye nasıl yerleştiğinin izini sürüyor. Eski Türkçe kelimeleri ve etimolojiyi içselleştirerek anlatan ve gramere ilgi duymayan kişilere bile dil derslerini sevdiren Prof. Dr. Hatice Şirin’in bu keyifli programını her Perşembe saat 10.00’da FM 100.8 MHZ’te “Radyo Ege Kampüs”te dinleyebilirsiniz.

CAZ ve GECE

Caz müziğe tutkunlarının beklentilerini fazlasıyla karşılayacağına inandığımız programda Ali Güngör,  caz müziği, sanatçıları ve eserleri her yönüyle anlatarak müzikalitesi çok yüksek bir program hazırlıyor. “Caz ve Gece”yi her perşembe saat 00.00‘da Radyo Ege Kampüs 100.8’de dinleyebilirsiniz.

TARİHTEN ANEKTODLAR

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Mert tarafından hazırlanan programda tarihte meydana gelen ilginç, az bilinen konular akıcı bir üslupla her yaştan dinleyici için ilgi çekici bir şekilde sizlerle buluşuyor.  Tarihi herkese sevdiren öğretim üyesi olarak tanınan Prof. Dr. Hasan Mert’in hazırlayıp sunduğu “Tarihten Anektodlar” programını hafta içi her gün saat 13.00‘te Radyo Ege Kampüs 100.8’de dinleyebilirsiniz.

ÜÇ DAKİKADA BİLİM

Alp Özkan‘ın hazırlayıp sunduğu programda önemli bilim insanlarının hayatları,Fizik, Kimya, Biyoloji, Astronomi, Psikoloji, Sosyoloji, Tıp, Bilim tarihi ve felsefesi alanlarında genel kültür düzeyinde dinleyicileri bilgilendirmeyi amaçlıyor. “Üç Dakikada Bilim”, Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar günleri saat 11.00 ve 17.00′de Radyo Ege Kampüs 100.8’de

KAMPÜSTE BUGÜN

Burak Özkan tarafından hazırlanan ve hafta içi her sabah saat 09.00, 11.30 ve 12.30’da yayınlanan “Kampüste Bugün” programı bir bilim merkezi olmanın yanı sıra bir çok sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetin yürütüldüğü Ege Üniversitesi Kampüsü’ndeki etkinlikler hakkında dinleyicileri bilgilendirmeyi amaçlıyor. Kampüs içindeki bir çok konser, sempozyum, tiyatro gösterisi ve spor etkinliklerini “Kampüste Bugün”ü dinleyerek takip edebilirsiniz.

REK’Lİ SPOR

Haftanın spor olaylarının  değerlendirildiği ve Ege Üniversitesi’nde gerçekleşen tüm spor etkinliklerinin yer aldığı program Kaan Gençtürk‘ün sunumuyla her pazartesi ve cuma saat 16.00‘da Radyo Ege Kampüs 100.8’de dinleyicilerle buluşuyor.

TOPLULUKLAR KONUŞUYOR

Ege Üniversitesi Öğrenci Topluluklarının konuk olduğu ve toplulukların etkinliklerinin konuşulduğu Topluluklar Konuşuyor programı Kebire Karakullukçu‘nun sunumuyla her pazartesi ve cuma 11.30‘da Radyo Ege Kampüs 100.8’de dinleyicileriyle buluşuyor.

ÖTEKİ SİNEMA

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Burcu Balcı‘nın yapımcılığını üstlendiği “Öteki Sinema”programında, Hollywood’ un ve ticari ulusal sinemaların dışında kabul edilen, ticari kaygı gütmeyen, bilinen ve geçerli kabul edilen sinema kalıplarının dışına çıkan filmler ele alınacaktır. Öteki sinema filmleri genellikle film festivallerinde ve sanat filmlerini gösteren sinemalarda izleyicisiyle buluşur. Sinema tutkunları için bu filmlerin tanıtıldığı, anlatıldığı, incelendiği ve yorumlandığı bir program olacaktır. Filmler içeriklerinden oyuncularına, yönetmenlerinden müziklerine kadar programda incelenecektir. Program her çarşamba saat 16.00’da Radyo Ege Kampüs FM bandı 100.8 MHZ’te.

ESKİ MODA

Selim Ağcan‘ın hazırlayıp sunduğu ve pazar günleri saat 21.00‘de yayınlanan “Eski Moda” programında 1960, 1970 ve 1980’li yılların ait en güzel yabancı albüm ve şarkılarına yer veriliyor. Zengin bir içeriğe sahip olan program özellikle o dönemin şarkılarını sevenlerin kaçırmaması gereken bir program olarak öne çıkıyor.

EGE’DEN SAĞLIK

Sağlıkla ilgili güncel konulara ve sorunlara ışık tutan Ege’den Sağlık programı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin alanında uzman, donanımlı ve araştırmacı öğretim üyeleriyle hafta içi her gün saat 10.00’da Duygu Gümürdü Şençamlar’ın sunumuyla Radyo Ege Kampüs ‘ te sizlerle buluşuyor.

EGE’NİN İÇİNDEN

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Cem Güzeloğlu‘nun hazırlayıp sunduğu programda Ege Üniversitesi’nin akademik ve idari çalışanları ile Ege Üniversitesi hakkında konuşuyoruz. ‘’Ege’ nin İçinden ‘’ her hafta Salı günü saat 10.00’ da Radyo Ege Kampüs’te.

GEZMİŞ KADAR OLDUK

Yormadan gezdiren bir program düşünün. Biz düşündük. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Elif Bozbaş‘ın hazırlayıp sunduğu “Gezmiş Kadar Olduk” programı her pazartesi ve perşembe 14.00‘te Radyo Ege Kampüs’te! Her hafta en küçüğünden en büyüğüne köyleri, kasabaları, şehirleri, ülkeleri gezeceğiniz, ilginç tarih ve kültüre sahip yerlere seyahat edeceğiniz program .

YER MİSİN YEMEZ MİSİN?

Öğrencinin halinden anlayan en pratik, en lezzetli ve aynı zamanda cüzdan dostu tariflerle imkansızı başarıp radyodan enfes kokular yayan, eğlenceye doyuran program. Yer misin Yemez misin? Hazırlayan ve sunan: Tolga Geç. Yayın saati: Pazartesi 10.00

KLAKET

Sinema filmlerinin incelendiği,  konuşulduğu,  analiz edildiği ve her yönüyle yorumlandığı program “Klaket” programını perşembe günleri saat 16.00‘da Mert Akın ve Bahadır Güzel‘i sunumuyla dinleyebilirsiniz.

MİSAFİR ODASI

Duygu Şençamlar ve Selin Çatal yapımcılığında birbirinden değerli sanatçıların, konukların stüdyo ve telefon bağlantısıyla ağırlandığı program birçok değerli ismi dinleyicileriyle buluşturuyor. Programın yayın günü ve saat: Çarşamba 14.30

KAMPÜS TOP 20

Merve Tufan‘ın hazırlayıp sunduğu “Kampüs Top 20” programında haftanın en iyi 20 şarkısı dinleyicilerle buluşuyor. Türk pop listelerini yakından takip etmek isteyenlerin kaçırmaması gereken program cumartesi ve pazar günleri saat 14.00‘te FM bandı 100.8 MHZ’de.

REK PARTY

Cumartesi geceleri saat 00.00‘da Ufuk Algan Dj Performansı ile gecenizi hareketleniyor.